Kočky si o atraktivnosti hraček rozhodují samy. Někdy je potěší jen účtenka

4. srpen 2022

Výrobci a po nich i prodejci se předhánějí v nabídce krmiv, potravinových doplňků, steliv, pelíšků a taky hraček pro kočičí miláčky. A právě proto, že kočky (stejně jako kocoury nebo koťata) milujeme, neváháme utratit i dost značné sumy za různá hejblátka a hračky. Někdy je z toho i velké zklamání, když poměrně nákladná hračka zůstane bez povšimnutí.

Čtěte také

Klára Nevečeřalová, která se chováním koček dlouhodobě zabývá, má pro kočkomily lehce úsměvnou radu: „Nakupte hromadu hraček, ale nezapomeňte si u pokladny vzít účtenku, to bude nejmilejší hračka vaší kočky.“ Hned za ní bude následovat krabice, do které si kočka může vlézt a pak z ní „bafat“ na kolemjdoucí.

Ale teď vážně – v obchodech toho najdete spoustu, od úplných hloupostí až po kvalitní a opravdu zábavné hračky. Ale co je co, to musí rozhodnout vaše kočka. Je to hodně individuální, záleží na plemeni, věku, pohlaví i povaze. Obecně lze říci, že kočky dávají přednost hračkám, které se hýbou.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová