K Zelenému čtvrtku patří tradičně zelená jídla a zelené pivo, mají zajistit stálé zdraví

28. březen 2024

Ve velikonočním období, zejména kolem Zeleného čtvrtku nabízí restaurace kromě zelených jídel i zelené pivo. Jeho obliba rok od roku roste, vaří ho desítky velkých i malých pivovarů.

Zelený čtvrtek je v rámci křesťanských tradic prvním dnem, kdy se připomíná Kristovo třídenní utrpení a vzkříšení. Jednou z tradic na Zelený čtvrtek je jíst především zelené pokrmy jako zelí, špenát a hrách. Lidé věří, že jídla z těchto surovin jim zaručí pevné zdraví.

V současnosti si zejména v restauracích lidé v těchto dnech oblíbili i možnost zkusit zelené velikonoční pivo.

Jak velký je zájem o zelená piva? Jak pivovarníci docílí u tohoto piva požadované barvy? Dozvíte se v reportáži reportérky Českého rozhlasu Zlín Blanky Kovandové, která navštívila minipivovary ve Zlínském kraji.

Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.