Výlety, Hobby magazín, Zahrádkářská poradna, Příběhy lidí z našeho kraje, reportáže ze zajímavých akcí a ze života lidí s handicapy a Pochoutkový rok, to je moje současná práce v rozhlase. Je to práce mnohobarevná, obohacující. Seznamuji se s lidmi, kteří něco umějí a vědí, okouzlí mě a já se to okouzlení snažím předat vám, ve svých příspěvcích.
Dlouhá léta jsme se potkávali v denním vysílání, kdysi jsem úspěšně prošla konkurzem na moderátorku Českého rozhlasu a před tím (v roce 1995) konkurzem do komerčního rádia. Původně jsem byla učitelkou (obor jsem vystudovala na UK v Praze).
V minulosti jsem v rozhlase vytvořila seriály různých zaměření: Hudební abecedy, Mikrofóra nebo Víkendové siesty (rozhovory s osobnostmi kultury nebo sportu). Také seriály pořadů o víně Červený a bílý I. a II., o pivu Vyvalte sudy (s Františkem Richterem jsme pak o pivu napsali knihu Pivo jako křen), o šumivých vínech Bublinky, o lihovinách a destilátech Palírna (všechny získaly ocenění na mezinárodním festivalu gastronomických pořadů Znojemský hrozen). Pro Dvojku jsem připravovala a moderovala hudební pořad Polední hrátky.
Vládní výbor pro zdravotně postižené občany odměnil v roce 2015 můj dokument Poslepu Cenou za publicistické práce zaměřené na téma zdravotního postižení v rozhlasové kategorii. Dokument získal I. místo.
Miluju svou rodinu, místo, kde žiju (kousek od Máchova jezera), miluju Prahu a náš kraj, svou práci, mám ráda své přátele a dobré lidi obecně. Ráda čtu, fotím, maluju, procházím se přírodou i městem, často sedávám v divadle (jako dlouholetá porotkyně Cen Thálie), jezdím na kole i bruslích a ráda se směju.
Všechny články
-
Myslivci pro přírodu: Českomoravská myslivecká jednota chce ocenit nejlepší myslivecké aktivity
Ocenit nejlepší myslivecké aktivity, které přispívají k ochraně přírody a péči o zvěř, chce Českomoravská myslivecká jednota. Vyhlásila soutěž Myslivci pro přírodu.
-
Prašná brána v sousedství Obecního domu slaví výročí. Nabízí nevšední výhled na metropoli
Před 550 lety byl položen základní kámen jedné z nejvýznamnějších památek středověké Prahy. Prašné brány. Do Starého Města jí vcházely korunovační průvody českých králů.
-
Tvorbu výtvarníka Petra Sůsy objevíte na několika místech Sedlčan i v pelhřimovském Muzeu rekordů
Sedlčanský výtvarník Petr Sůsa je autorem repliky obrazu Mony Lisy vytvořeného z rýže. Spotřeboval na něj 1,5 kila této suroviny, což představuje přibližně 45 000 zrnek.
-
OBRAZEM: Masopust v Roztokách u Prahy po dvacáté osmé a opět na jedničku
Sdružení Roztoč s podporou mnoha dobrovolníků a organizací uspořádalo už po dvacáté osmé v Roztokách u Prahy Masopust.
-
Je čas začít s ošetřováním proti kadeřavosti broskvoní
První jarní ošetření přichází v úvahu v době, kdy začínají prášit samčí květy lísky. Přibližně okolo poloviny února, záleží na oblasti, ve které broskvoně pěstujete.
-
OBRAZEM: Gabriela Junášková z Kralup nad Vltavou sbírá náprstky. Má jich už přes šest tisíc
Klub sběratelů kuriozit ocenil sbírku její sbírku malých pomůcek z kovu, keramiky, porcelánu, dřeva, textilu, kůže, korku, skla a dalších materiálů titulem „pozoruhodná“.
-
Panovnice, které měly vztah k věnnému městu Mělník, se představí v místním muzeu
Ingrid Růžičkovou z Mělníka k současnému koníčku, šití historických kostýmů, přivedla láska k umění a historii.
-
Semínka si zachovávají několik let stejnou schopnost klíčit. Co o nich říkají údaje na sáčku?
Na sáčku se semínky se dočteme mnoho důležitých informací. Na obrázku vidíme, co ze semínek vyroste, zda se jedná o hybrid, zda jsou semínka mořená. Co to znamená?
-
Vyséváme papriky, lilky a artyčoky
Zhruba tři měsíce před výsadbou do skleníku, fóliovníku nebo i ven, tedy přibližně touto dobou, je třeba začít předpěstovávat papriky, lilky a artyčoky. Jak na to?
-
Pěstní klín ze Švédských šancí je nález v mnoha směrech unikátní
Jedná se o jediný pěstní klín, který byl na Mladoboleslavsku dosud objeven. Je to pravděpodobně nejstarší nález, který v Muzeu Mladoboleslavska mají.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »