Hodinový manžel zatluče, opraví, uklidí a neodmlouvá. Největší zájem je o opravy protékajících kohoutků a malování
„Pomáhal jsem kamarádům za buřta a pivo, pak jsem si udělal živnostenský list,“ říká hodinový manžel Aleš Vébr.
Zatluče, opraví, uklidí, vyluxuje a neodmlouvá přitom. To je hodinový manžel, takový kutil všeho druhu. A o takového muže,který má zlaté české ručičky je v dnešní době čím dál větší zájem.
„Je to člověk, který přijede, opraví, dělá ty drobnější opravy, které nedělají větší firmy, takže to udělám a pomohu já. Někteří hodinoví manželé jsou třeba specializovaní na malování, na zedničinu. Já se snažím dělat od všeho něco. Mám na to několik kufrů s potřebným nářadím,“ vysvětluje Aleš Vébr.
V dnešní době je největší zájem o opravu protékajících kohoutků a o malování. Mezi zájemci jsou zejména ženy, které potřebují pomoc, mezi muži převládají například počítačoví experti.
Práce je dost a hodinový manžel považuje svoji práci za sportovní aktivitu. „Hodně se nalítám, takže tím i sportuji.“
Důležitý je i vzhled, měl by dbát na čisté montérky a funkční nářadí. Největší odměnou je pak pro něj pocit, že někomu pomohl, má hotové, co chtěl a je spokojený.
Celou reportáž s hodinovým manželem Alešem Vébrem z Náchodska si můžete poslechnout v našem Hobby magazínu.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.