Do nové sezóny jde zlínské divadlo s novou ředitelkou Irenou Pelkovou

Irena Pelková měla v Městském divadle Zlín 16 let na starosti ekonomický úsek. Poté, co v prosinci ve funkci ve zkušební době skončil Josef Morávek, byla pověřená řízením divadla. Po vyhlášení nového výběrového řízení se do něj přihlásila, na začátku srpna byla na místo ředitelky Městského divadla Zlín jmenována a stala se tak první ženou v jeho čele.

Čtěte také

Co vidí jako nejstěžejnější v řízení divadla? Jaké změny chystá? Na co se můžou diváci v nadcházející sezóně těšit? A jak velkým problémem je současné oplocení budovy divadla? Odpovědi na tyto a další otázky najdete v rozhovoru s Irenou Pelkovou.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.