Další úmrtí na chřipku. Nemocných ale mírně ubylo, více je ale lidí ze závažným průběhem

22. únor 2019

Ve Zlínském kraji zemřeli letos na chřipku už tři lidé.

Dnes statistiky zveřejnili hygienici s tím, že ve všech případech jde o muže. Přestože počet nemocných na akutní respirační choroby i chřipky poklesl o čtrnáct respektive dvaadvacet procent, epidemie stále trvá.

Stejně tak platí doporučení na zákaz návštěv v nemocnicích a zařízeních sociální péče, říká krajská epidemioložka Jana Hošková.

Hygienici evidují 13 závažných průběhů onemocnění chřipkou, minulý týden jich zaznamenali deset a dva zemřelé. Minulou zimu bylo v kraji deset závažných případů chřipky a na následky onemocnění zemřeli dva lidé.

"Podíl chřipkových onemocnění je ale stále vysoký. Zvyšuje se i počet nemocných s těžkými závažnými průběhy chřipky. Doporučení zdravotnickým zařízením a ústavům sociální péče o regulaci návštěv stále trvá. Předpokládáme, že v příštím týdnu toto doporučení bude odvoláno," uvedla Hošková.

Akutní respirační onemocnění v kraji nyní trápí 1647 ze 100 000 obyvatel, z toho chřipkou je nemocných 266 ze 100 000 obyvatel. Nejvyšší nemocnost je u dětí do pěti let, stoná jich 4120 ze 100.000.

autor: pes
Spustit audio

Související