Čtvrteční Noční linka: Vzpomínky na bílou zimu našeho dětství

1. prosinec 2022

Dosud nepřekonaný národní mrazový rekord padl 11. února 1929 v Litvínovicích u Českých Budějovic, teplota tam klesla na minus 42,2 stupně Celsia. Podle meteorologů to byla zima tisíciletí, a prý se hned tak nezopakuje. 

Jak vzpomínáte vy na zimy vašeho dětství? Jak jste se ze zimy radovali jako děti? Vyráběli jste si sami sáňky? Chodili jste do školy přes závěje vyšší než jste byli vy? Jakých zimních her jste si nejvíce užívali? Stalo se vám někdy, že jste uvízli ve sněhové kalamitě hodně dlouhou dobu? V práci nebo ve vlaku? Jak na zimy vašeho mládí a dětství vzpomínáte? Co zajímavého plánujete na letošní zimu?

Svůj příběh zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.