Chiropraktik Vinci László: Dva jednoduché cviky, které pomohou od bolesti krční páteře

18. březen 2018

Potíže s krční páteří nejsou nic příjemného a mohou vést k velmi nepříjemným bolestem hlavy i dalších částí těla.

Na vině jsou z velké části přístroje, které neustále přitahují náš zrak – počítače, tablety i chytré telefony. Při jejich používání jen málokdo drží hlavu zpříma a důsledkem je nepřirozený úhel sklánění hlavy.

Dříve nebo později mnozí z nás za krkem pocítí bolest nebo ztuhlost. Při dlouhodobých problémech pak jsou často důsledkem nepříjemné bolesti hlavy, ale i další problémy.

Chiropraktik Vinci Lászlo se svým figurantem Jiřím Kokmotosem tentokrát představí dva velmi jednoduché cviky, které pomohou vrátit krční páteř do té správné polohy. Chiropraktik je dokonce označuje za autorehabilitační.

S pomocí videa je jistě zvládnete také.

autor: ska

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.