Na hru Na dotek do Divadla Na Maninách jdou tři výherci
Volňásky na jednu z nejúspěšnějších současných světových her Na Dotek získávají Lukáš Vadinský, Zuzana Tvrdoňová a Barbora Petrtýlová. Blahopřejeme!
Dvě vstupenky na hru Na dotek v Divadle Na Maninách, která se hraje ve středu 17. dubna od 19 hodin, dostali první tři soutěžící, kteří zaslali správnou odpověď na soutěžní otázku. Ta zněla „Podle hry byl natočen v roce 2004 film, kdo hrál jednu z hlavních rolí?“, což byla za c. Julia Roberts.
O hře
V Londýně sledujeme příběh dvou párů – fotografky Anny, lékaře Larryho, neúspěšného spisovatele Dana a striptérky Alice. Postavy se v milostném čtyřúhelníku sbližují, aby nakonec zjistily, že jsou si vzdáleny. Moderní doba ovlivňuje a narušuje vztahy, které snad nazýváme láska – ale někdy jde jen o sex. Ve hře jsou rozvíjena aktuální témata, jako jsou seznámení na internetu, nevěra, či co vše se může schovávat za slovy: „Miluji Tě“. Nabízí místy krutě upřímný náhled na nejintimnější mezilidské vztahy, vztahy komplikované, plné lásky i nenávisti, lží a intrik, pomsty i touhy.
Hrají: Pavel Batěk, Jitka Ježková, Tomáš Havlínek, Anna Stropnická
Autor: Patrick Marber
Režie: Dan Pánek
Hudba: Karel Antonín
Více informaci na www.divadlonamaninach.cz.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor


Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.