Divoženky / Římské večírky. Dům fotografie reflektuje situaci marginalizovaných žen

8. únor 2024

Jak výstavy reflektují moc a útlak ve vztahu k genderu? Jakým způsobem zobrazují vykořisťované ženské tělo? A jak mohou výstavy přispět k diskusi o nerovnostech v naší společnosti? Na to bude odpovídá Agátě Hrnčířové umělkyně Marie Lukáčová, jedna z kurátorek výstavy Karina Kottová, a expertka Kateřina Šádková z organizace Rozkoš bez rizika, která pomáhá sexuálním pracovnicím a pracovníkům.

Umělkyně Marie Lukáčová, kurátorka Karina Kottová a expertka Kateřina Šádková z organizace Rozkoš bez rizika

Výstava Divoženky / Římské večírky běží v Domě fotografie v Praze až do 25. 2. 2024

Marie Lukáčová – Divoženky | Dům fotografie
Organizace ROZKOŠ bez RIZIKA (R-R) už více jak 32 let poskytuje sociální a zdravotní služby ženám působícím v sexbyznysu.  Před třemi roky rozšířila cílovou skupinu i o muže a trans osoby. R-R má 4 poradenská centra (Praha, Brno, České Budějovice a Ostrava). V dalších regionech působí terénní týmy. Posláním organizace je zlepšovat postavení sexuálních pracovnic*ků a předcházet rizikům spojeným s prací v sexbyznysu. Preventivním působením přispívá k ochraně veřejného zdraví.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.