Zlínský mistr světa trénuje fyzičku na schodech zámku v Lešné. Petr Polák dovezl z Las Vegas veteránské zlato

Zlatá medaile Petra Poláka z veteránského mistrovství světa
Zlatá medaile Petra Poláka z veteránského mistrovství světa

Petr Polák je čerstvý mistr světa ve stolním tenise veteránů a s Orlem Zlín postoupil do třetí ligy.

Pětašedesátiletý Petr Polák získal na mistrovství světa veteránů ve stolním tenisu v americkém Las Vegas titul mistra světa ve čtyřhře se svým spoluhráčem Bernhardem Thielem z Německa.

„Pocit je to úžasný. Hlavně proto, že je to poprvé, užil jsem si,“ říká Petr Polák. Uspěl v mimořádné konkurenci, mistrovství světa se v kategorii Petra Poláka nad šedesát pět lět účastnilo 390 stolních tenistů.

Se svým spoluhráčem Bernhardem Thielem na minulých šampionátech soupeřil ve dvouhře. Před rokem se rozhodli, že vyzkouší společnou čtyřhru. „Byl to výborné rozhodnutí. Sedli jsme si hráčsky i osobně,“ říká Petr Polák.

Petr Polák se zlatou medailí z veteránského mistrovství světa

Ve dvouhře mu o dva míčky utekl postup ze skupiny.  „To mě hodně mrzelo,“ říká Petr Polák.

Fyzičku si Petr Polák udržuje i v práci. Má totiž kancelář na zámku v zoologické zahradě v Lešné a musí vyjít 77 schodů. „Vyjdu je patnáctkrát, dvacetkrát, v práci nelenoším. Hraju i velký tenis, plavu, jezdím na kole,“ vysvětluje Petr Polák svoji dobrou kondici.

Za rok je mistrovství Evropy v Budapešti a za dva roky mistrovství světa ve Francii. „Chtěl bych uspět i tam,“ říká Petr Polák.

Spustit audio

Související