Zlínský kraj vyměřil Arrivě pokutu 690 tisíc za potíže v dopravě

6. únor 2020 14:00

Pokutu 690 tisíc korun zaplatí společnost Arriva vlaky Zlínskému kraji kvůli problémům s prodejem jízdenek a nefunkčním informačním systémem. Částka ještě není konečná.

Kvůli problémům s prodejem jízdenek zaplatí společnost Arriva vlaky Zlínskému kraji pokutu 690 tisíc korun. Začátkem prosince nefungoval v regionálních spojích odbavovací systém, někteří cestující proto jezdili zadarmo.

Čtěte také

V dalších vlacích stále přetrvávají problémy s informačním značením. Kraj tak bude požadovat ještě další peníze, říká náměstek hejtmana pro dopravu Pavel Botek z KDU-ČSL.

„Ten účet za období od 15. prosince do 25. ledna určitě nastane ještě dopočítání ušlých tržeb. A pak ještě ta záležitost s nefunkčním informačním systémem trvá, takže tam určitě nějakou částku uplatňovat budeme,“ uvedl pro Český rozhlas Zlín Pavel Botek.

Firma Arriva vlaky už podle ředitele Jiřího Nálevky už dodala nový a funkční systém. „Jsme si vědomi toho, že při zahájení provozu nebyly z naší strany stoprocentně plněny některé požadavky stanovené ve smlouvě. Za případná porušení dává smlouva kraji možnost uplatnit smluvní sankce. Ty byly ze strany kraje uplatněny a my je akceptujeme,“ dodal.

Spustit audio

Související