Zelný rynk v sobotu 5. listopadu

Obsah literárně-publicistického magazínu Českého rozhlasu Brno na následující sobotu.

Literárně-publicistický magazín Českého rozhlasu Brno Zelný rynk přinese ukázku ze vzpomínkové knihy, kterou napsal otec proslulého spisovatele Ezry Pounda, Homer L. Pound. Úryvek se dotýká jeho mladistvého divadelního účinkování v městečku Chippewa Falls, kde "to žije", a práce v kamarádově knihkupectví. Kniha vyšla v českém překladu olomouckého básníka Petra Mikeše.

Reportáž nás zavede na 21. ročník Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě. Zazní rozhovory s ředitelkou festivalu Markétou Hejkalovou, předsedou českého centra mezinárodního PEN klubu Jiřím Dědečkem, místopředsedou České astronomické společnosti Pavlem Suchanem a dalšími lidmi včetně návštěvníků festivalu.

V pořadu také třetí částí pokračuje cestopisný seriál absolventa JAMU Josefa Fišera Civilizační šum, který nás zavádí do hor na jižní straně Bajkalu. V závěrečné rubrice Literární výročí si připomeneme 200. výročí narození básníka a sběretele lidové slovesnosti Karla Jaromíra Erbena a pozveme vás k poslechu speciálního programového projektu stanice Český rozhlas 3 Vltava.