Za účast v akci Ukliďme Česko si dobrovolníci v Bojkovicích mohli poslechnout místní pověsti

29. březen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Akce Ukliďme Česko v Bojkovicích

I v Bojkovicích na Uherskohradišťsku při akci Ukliďme Česko dali dobrovolníci do pořádku město a jeho okolí. Organizátoři pro ně připravili odměnu. Na každém ze sběrných míst si mohli poslechnout místní pověsti.

Na celé řadě míst v Česku proběhla o víkendu akce Ukliďme Česko. Dobrovolníci ve Vsetíně sesbírali během této akce více než jednu tunu odpadků. Našli při ní například odhozený kufr, staré matrace nebo vidlice z jízdního kola.

Posbírat odpadky ve městě a jeho okolí vyrazili také obyvatelé Bojkovic na Uherskohradišťsku. Co našli a jaký zajímavý dárek dostali? O tom natáčel přímo v Bojkovicích redaktor Michal Sladký.

Akce Ukliďme Česko v Bojkovicích

Ukliďme Česko

Akci s názvem Ukliďme svět, ukliďme Česko organizuje Český svaz ochránců přírody a spolek Ekosmák. Jejich cílem je nejen zlepšit životní prostředí Česka, ale i motivovat lidi k nevytváření nových skládek a nového nepořádku.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.