Za pokus o loupež hrozí muži z Kroměříže deset let vězení. Napadl dva lidi

Policie (ilustrační foto)

Policisté obvinili dvacetiletého muže z Kroměříže z loupeže, v případě odsouzení mu hrozí až desetileté vězení. Soud v sobotu útočníka poslal do vazby.

"Agresor v Kroměříži napadl dva lidi, od nichž se snažil získat peníze. Soud v sobotu útočníka poslal do vazby," sdělila policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Incident se odehrál ve středu kolem 22:00 na parkovišti před obchodním domem v Kotojedské ulici. "Mladý pachatel posilněný alkoholem se tam nejprve zaměřil na šestatřicetiletého muže. Chtěl po něm výměnou za láhev vodky sto korun. Když mu muž peníze nechtěl dát, srazil ho na zem, bil ho pěstmi do obličeje, roztrhl mu tričko a následně ho udeřil lahví s alkoholem do hlavy tak silně, až se rozbila. Rozbitou lahví pak ještě uhodil ležícího muže do zad a způsobil mu tak řeznou ránu," uvedla kroměřížská policejní mluvčí.

Agresorovu pozornost vzápětí upoutal další kolemjdoucí, což umožnilo zraněnému muži utéct. "Násilník se rozběhl k nové oběti, a to k osmačtyřicetiletému muži. Povalil ho na zem a také po něm chtěl peníze. Muž mu je odmítl dát a v nestřeženém okamžiku, když se pachatel ohlédl, vyskočil ze země a utekl mezi auta, kde nasedl do vozidla jemu neznámé ženy. Žena poté vůz zevnitř uzamkla. V okamžiku, kdy se agresor pokoušel otevřít zadní dveře, se rozjela a ujela pryč," uvedla Kyšnerová.

Pachatele útoku se policii podařilo na základě popisu do několika hodin od útoku vypátrat a zadržet. Podle mluvčí nadýchal 1,57 promile alkoholu.

Spustit audio
autor: redakce

Související