Z trolejbusu ve Zlíně si udělali hospodu. Dva muži navíc neměli roušky

Náhradu za zavřené hospody si pokusili udělat dva cestující ve středu večer v MHD ve Zlíně. Jejich protiprávní počínání ukončila přivolaná hlídka městské policie.

Dva muži vybavení zásobou lahvového piva se usadili ve středu 25. března po půl osmé večer v Otrokovicích v kloubovém trolejbusu na lince 2, který směřoval do Zlína.

„Zřejmě okolnost, že jsou v době nouzového stavu a šíření koronavirové infekce podle vládního nařízení zavřené hospody, je přivedla na myšlenku, aby si udělali povyražení v prostorách trolejbusu. Sejmuli si ochranné roušky, popíjeli a chovali se velmi hlučně,“ uvedl mluvčí Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice Vojtěch Cekota.

Na upozornění řidiče, že musí mít nasazenu ochrannou roušku, nereagovali, na ostatní cestující ve vozidle při svém povykování nebrali žádný ohled.

„Řidiči nezbylo než požádat vysílačkou o pomoc dispečera a jeho prostřednictvím městskou policii. Hlídka si na tento trolejbus počkala na zastávce Malenovice-křižovatka,“ upřesnil. Strážníci zde museli oba výtržníky vyvést z vozidla.

„Trolejbus získal kvůli tomuto incidentu zpoždění 16 minut. Jakým způsobem případ s přestupníky dořešila městská policie, nám zatím není známo,“ uvedl službukonající dispečer Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice.

Za nenošení roušky nebo zakrytí úst a nosu jiným ochranným prostředkem hrozí několikatisícová pokuta.

Spustit audio

Související