Výběrové řízení na studii rekonstrukce Baťovy nemocnice bylo zadáno špatně, tvrdí kraj. Vypíše nové

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Areál Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně

Podle hejtmana byly špatně stanovené podmínky soutěže. Firmy, které se přihlásily, požadovaly od dvou do 20 milionů korun za zpracování. Podle Čunka je to špatným zadáním.

Vypracování studie na rekonstrukci Baťovy nemocnice ve Zlíně se posouvá. Tento týden o tom rozhodli krajští zastupitelé. Hejtmanství musí upřesnit výběrové řízení na její zpracování. V soutěži, kterou vypsalo vedení kraje v září, nebyly jasně stanoveny požadavky, uvedl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek z KDU-ČSL.

„Podle usnesení zastupitelstva bylo vyhlášeno výběrové řízení a přihlásily se firmy, které chtěly za tuto studii od 1,8 do dvaceti milionů korun. Tak bylo zřejmé, že se takto vypsat výběrové řízení nedá. Musí se přesně popsat, co se po kom chce, protože takový rozptyl v ceně svědčí o špatném zadání,“ vysvětlil hejtman Jiří Čunek.

Krajská koncepce zdravotnictví by se měla schvalovat příští rok. Její vypracování schválili krajští zastupitelé v září letošního roku. Požadavek na novou studii není novinka. Dlouhou dobu jej prezentovala opozice, časem se k ní připojilo také koaliční hnutí ANO.

Zastupitelé měli pocit, že zatímco se variantě nové nemocnice v Malenovicích věnovala veškerá péče, která na přípravách stála už sedm milionů korun, tak varianta modernizace a výstavby ve stávajícím areálu na Havlíčkově nábřeží je opomíjená. Žádali tedy stejně důkladnou studii i pro tuto možnost. Teprve pak bude podle nich možné relevantně rozhodnout.

Spustit audio

Související