„Vlastně žijeme v Kocourkově,“ hodnotí současnou situaci s koronavirem někteří senioři

Nejvíce ohroženou skupinou onemocněním covid-19 jsou senioři. Jak zvládají měsíce s pandemií, co jim v těchto dnech chybí a co je štve? V Rožnově pod Radhoštěm to zjišťovala naše reportérka.

Senioři. Nejvíce ohrožená skupina, ti, o kterých se v souvislosti onemocněním covid-19 mluví nejčastěji. Média i příbuzní jim denně připomínají, aby se chránili, a omezili své kontakty. Oni ale mají na řadu vládních opatření svůj názor. Někteří z nich se onemocnění velmi obávají, jiní jsou plní optimismu a díky životním zkušenostem mají svůj nadhled. Jak se žije seniorům v době covidové na Valašsku zjišťovala naše reportérka Gabriela Hykl.

Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.