Víkend v kraji nabídne Velikonoce na Zámku, Den vína na Buchlově nebo vítání jara v Otrokovicích

Velikonoce na Zámku Lešná ve Valašském Meziříčí

Víkend znovu nabízí spoustu zajímavých akcí.

Pátek, 12. dubna 2019

Ve valašském Vsetíně se 12. dubna představí spisovatelka a rozhlasová autorka Zuzana Maléřová s pěveckým sborem Jasénčanky a cimbálovou muzikou Malá Jasénka. Společně vyzvou ke zpěvu v pořadu „Kérú si dáme, aneb Valašské zpívánky“. Program v Domě kultury Vsetín začíná v 19 hodin.

V Kroměříži bude pátek 12. dubna patřit tradičním Poutním dnům. A také zde vzpomenou na místního rodáka Karla Kryla, který se 12. dubna 1944 v Kroměříži narodil. U Knihovny Kroměřížska ve Vrchlického ulici bude v 16 hodin vysazen Strom Karla Kryla.

Do Valašského Meziříčí přijede v pátek 12. dubna slovenské trio Korben Dallas. Jedna z nejžádanějších slovenských klubových a festivalových kapel právě vydává nové album Bazén, které představí od 20 hodin v meziříčském M-klubu.

Sobota, 13. dubna 2019

Zámek Holešov zahájí sezonu 13. dubna rodinnou putovní hrou Drahé kameny ze zámku (letošní téma). Zámek Holešov otevírá sezonu tradičním programem pro rodiny s dětmi. 13. dubna od 16 hodin budeme na zámku, v zámecké zahradě, oboře, synagoze a kovárně hledat opravdové drahé kameny. Putování vyvrcholí v 19 hodin rytířským soubojem a ohnivou show.

Muzeum regionu Valašsko připravilo tradiční výstavu „Velikonoce na zámku“.  Od této soboty můžete obdivovat na Zámku Lešná u Valašského Meziříčí krásné květinové dekorace, kraslice zdobené různými technikami a další výzdobu spojenou s Velikonocemi.  V expozici historické třídy bude k vidění prostá venkovská výzdoba s tradičním velikonočním pečivem. Výstava končí na Velikonoční pondělí 22. dubna.

Na středověký, nikdy nedobytý hrad Buchlov se 13. dubna vypravte na Den vína 2019. Součástí programu, který je plánován od 13:30 do 21 hodin,  bude literární konference na téma „Víno a pokušení“, košt vín a aukce těch nejlepších a vzácných vín. Pro zájemce je připraven „koštobus“ jedoucí z Uherského Hradiště a Buchlovic. 

V Uherském Hradišti – Sadech pořádají v místním Kulturním domě 13. dubna již XVIII. Derflanský košt slivovice a ostatních pálenek, který doplní košt domácích štrůdlů a klobásek. Od 15 hodin se začne koštovat, v 19 hodin se přidá hudební doprovod.

Za vínem se můžete 13. dubna vypravit také do Huštěnovic, kde v Kulturním domě pořádají Výstavu vín. Výstava bude zahájena ve 14 hodin, košt s názvem Putování za vínem začne v 17 hodin, přidá se i cimbálová muzika Slačáci.

Příjemnou vycházku do jarní přírody slibuje účast na 4. Otevírání pramene Olšavy, které v sobotu 13. dubna ve 14 hodin pořádá Pitínská beseda z Pitína.

Humor spisovatele Zdeňka Galušky je součástí divadelního představení Slovácko sa súdí aneb fašank z věcí ludských. Divadelní spolek J. K. Tyla bude bavit publikum 13. dubna od 18 hodin v Kulturním domě v Šumicích na Uherskobrodsku.

Neděle, 14. dubna 2019

V Otrokovicích se stalo zvykem oslavit první slunné dny kulturní akcí „Vítání jara“ na náměstí 3. května. Zahájení se uskuteční v neděli 14. dubna v 15 hodin prvním vystoupením. Těšit se můžete na bohatý program, zdravici představitelů města a pestrý sortiment občerstvení. Všichni občané a návštěvníci města jsou srdečně zváni. Vítání jara nabídne také doprovodný program pro děti v podobě nejrůznějších atrakcí a DDM Sluníčko pro ně připraví tradiční jarní & velikonoční dílny.

Spustit audio

Související