Ve Zlínském kraji přibylo lidí s respiračními onemocněními

Rýma, nemoc, nachlazení, chřipka

Nemocnost je podle hygieniků ve Zlínském kraji zatím nízká. Nárůst počtu nemocných chřipkou se podle nich dá očekávat koncem ledna či začátkem února.

Ve Zlínském kraji přibylo lidí s akutními respiračními onemocněními, na konci minulého týdne stonalo 1093 ze 100 tisíc obyvatel. Nárůst proti předchozímu týdnu byl o 162 procent.

„Stoupá i počet zaznamenaných případů chřipky, včetně potvrzených laboratorních nálezů,“ řekla ředitelka protiepidemického odboru krajské hygienické stanice Jana Hošková. V kraji se již objevil první závažný případ onemocnění chřipkou.

Minulou zimu bylo v kraji 14 závažných případů chřipky, na následky onemocnění zemřeli tři lidé.

Nemocnost akutními respiračními onemocněními i chřipkou je však zatím v kraji nízká, výrazný nárůst počtu nemocných chřipkou se dá podle Hoškové očekávat koncem ledna či začátkem února. Výrazný nárůst lidí s respiračními onemocněními způsobilo také to, že nemocní přišli k lékaři po vánočních svátcích a děti se vrátily do školních kolektivů.

Nejvyšší nemocnost je u dětí do pěti let věku, nemocných je jich 2626 ze 100 tisíc. Nejvíce lidí je nemocných na Zlínsku, a to 1322 ze 100 tisíc, nejméně jich je na Vsetínsku, stůně tam 819 ze 100 tisíc lidí. U chřipky je v kraji deset nemocných na 100 tisíc obyvatel.

Spustit audio
autor: Český rozhlas Zlín|zdroj: ČTK

Související