Ve Vrběticích po zimní pauze pokračuje ohledání a sběr munice

6. březen 2019 11:27

Návrat pyrotechniků, policistů, hasičů a zdravotníků do míst, kde došlo k výbuchům v říjnu a prosinci 2014, si vyžádá opět částečná dopravní omezení

Do muničních skladů ve Vrběticích na Zlínsku se vrátili po zimní pauze pyrotechnici, hasiči, policisté i zdravotníci v plné početní síle a začali opět pracovat. "Svoji činnost po zimní pauze dnes zahájila skupina určená pro činnost v epicentru k ohledání místa činu, skladu č. 12, a včera začali pracovat kolegové, kteří se věnují plošnému pyrotechnickému průzkumu a sběru," informovala mluvčí krajských policistů Lenka Javorková. Práce na ohledání druhého epicentra exploze byly kvůli nepříznivému počasí přerušeny od poloviny loňského prosince.

V souvislosti s pokračováním prací na ohledání druhého epicentra exploze je s ohledem na bezpečnost občanů od středy opět uzavírána pozemní komunikace mezi obcemi Lipová a Haluzice, a to v době cca od 7:30 do 12:00 hodin a od 13:00 do 17:00. "Konkrétně se bude jednat o části pozemní komunikace č. 4932 v úseku mezi křižovatkou spojující pozemní komunikace č. 4941 a 4932 a křížení pozemní komunikace č. 4932 s Lipovským potokem. Uzavírání provozu části výše uvedené pozemní komunikace bude realizováno každodenně, s možností operativních úprav doby uzavření," upřesnila Javorková. 

Pravidelným autobusovým spojům bude místem průjezd umožněn.

autor: redakce
Spustit audio

Související