Ve Veselí nad Moravou se uskutečnila přehlídka regionálních zpěváčků Děti a píseň Slovácka

30. duben 2019

Veselí nad Moravou se změnilo v Mekku lidových písní ze Slovácka. Porotci včera hledali nejlepší dětské zpěváky od Podluží k Uherskobrodsku.

V oblastním finále soutěže Děti a píseň svůj hlas rozeznělo celkem 36 dětí od 10 do 15 let a předcházel mu maraton regionálních kol. O dalším postupu do moravsko-slezské přehlídky tak rozhodovaly jen setiny bodů.

Děti a píseň Slovácka

Soutěže se zúčastnilo 36 dětí z 11 regionů: z Veselska, Uherskobrodska, Horňácka, Strážnicka, Poddvorova, Mikulova, Břeclavska Svatobořic-Mistřína nebo ze Ždánic. A rozhodovalo 11 porotců – právě z každého regionu jeden.

Z Veselí nad Moravou postoupilo 13 zpěváčků, kteří se spolu s dalšími dětmi předvedou 26. května v Rožnově pod Radhoštěm, kde je doprovodí Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů.

autor: Karolína Wernerová
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...