V Městském divadle Zlín odpoledne hořel sklad kulis. Jeden člověk skončil v péči záchranářů

Požár v Městském divadle Zlín vypukl krátce před pátou hodinou odpoledne. Příčina požáru se vyšetřuje. Škoda je předběžně odhadnuta na dvacet tisíc korun.

Ve středu krátce před pátou hodinou odpolední byly vyslány čtyři jednotky hasičů, a to ze stanice Zlín, z Fryštáku, Kostelce a jednotka hasičů statutárního města Zlína, k požáru městského divadla v samotném centru krajského města.

„Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že požár vypukl ve vedlejší části divadla ve skladu kulis. Požár začali jako první hasit dělníci, pracující v divadle. Hasiči po příjezdu ihned nasadili jeden proud hasební vody, kterým požár během krátké chvíle zlikvidovali. Poté prostor kontrolovali termokamerou a budovu odvětrávali od hustého kouře. Jeden z dělníků se při hašení požáru nadýchal kouře a skončil v péči záchranářů,“ popsala Českému rozhlasu Zlín mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

Příčina vzniku požáru je nyní ve společném šetření vyšetřovatele hasičů a Policie ČR. Škoda byla předběžně vyčíslena na dvacet tisíc korun.

Požár ve zlínském divadle
Spustit audio

Související