Úterní Noční linka: Osobní komunikace. Máte jí dostatek nebo vám chybí?

14. září 2021

Nevytrácí se z našeho života? Uděláte si rádi čas na druhé, lidi, na setkávání? Dokážete si udělat čas na své blízké, kamarády a známé, ale i koníčky, setkávání na společných akcích? A dokáží si vaši blízcí a známí udělat čas na vás?

Nezapomněli jsme spolu v době moderní techniky - mobilů, internetu a mailů, mluvit a komunikovat z očí do očí? Uděláte si čas na setkání u kávy, čaje s přáteli, známými? Mluvíte osobně s kamarády, vašimi dětmi, vnoučaty, povídáte si s nimi a vyprávíte?

Už se setkáváte s přáteli ve vaší oblíbené kavárně nebo jezdíte společně na nějaké akce? Jak je to podle vás s potřebou osobní komunikace v současné době?

Slýcháme to často i od známých, že žijeme v rychlé a uspěchané době, kdy na sebe lidé nemají čas. Opravdu nemají a nebo si ho nechtějí udělat? Co myslíte?

Nevytrácí se osobní kontakt, osobní komunikace? Nebude lidem chybět v budoucnu slovní zásoba? Lidé sedí hodiny u počítačů, udržují "neosobní kontakt" místo toho, aby vyrazili za svými známými.

Dlouho jsme nikam kvůli covidu nesměli. Ať už to byla omezení nebo práce z domova. Třeba si už lidé odvykli setkávat se, zůstávají doma a někteří po "online" komunikaci už ani nemají potřebu někam jít, popovídat si.

Co myslíte? Nezapomněli jsme se setkávat, bavit se z očí do očí, sdílet vzájemné úsměvy a těšit se z přítomnosti těch, které máme rádi? I o tom v Noční lince s Karlem Sladkým. K tématu mu můžete napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autoři: Karel Sladký , baj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...