Úterní Noční linka: Hory, moře, nížiny. Kam to v létě táhne vás?

8. červen 2021

Rádi šlapete či šplháte po horách? Nebo jsou na vás hory moc chladné, preferuje pohodovou cyklistiku v nížinách a léto si bez tepla u moře neumíte představit?  A zažili jste ještě dobu tzv. ROH zájezdů? A třeba organizovanou dovolenkovou zábavu ve stylu filmu Anděl na horách a na dovolené? Jaké to tehdy bylo?

Na světě existuje 14 osmitisícových vrcholů. Skály a hory jsou krásné tím, že nám umožňují blížit se hranicím svých schopností. Vždyť hledání vlastních hranic přináší velké vzrušení. Stejně asi jako u všech sportů nebo jiných činností, kde jde o život. A k tomu se přidává nezměrná nádhera horské přírody, její čistota, a taky velikost. Možná jste ale spíš patřili vždy k těm, kteří vzrušení tohoto typu nikdy nevyhledávali a spíš potřebujete ke štěstí pohodu v nížinách a dokonalý relax u moře…

A možná jste si v životě vždy dokázali užít obojí. A možná ještě patříte ke generaci, která zažila podnikové zájezdy. V zimě do Krkonoš či do Tater, v létě autobusem třeba do Bulharska. Jak na tyto dovolené vzpomínáte? Jaké to tehdy bylo?

Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...