Uherskohradišťské ARO přijímá už jen pacienty s koronavirem

15. září 2020 12:48
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Nemocnice v Uherském Hradišti

Nemocnice v Uherském Hradišti vyčlenila oddělení ARO jen pro pacienty s těžkým průběhem koronaviru. Celkově má pro nakažené připraveno 80 lůžek.

ARO oddělení uherskohradišťské nemocnice je od pátku vyčleněno jen pro pacienty s těžkým průběhem koronaviru, kteří potřebují plicní ventilaci. Pro pacienty, kteří nejsou pozitivní, je tak oddělení uzavřeno a jsou přesměrováni do nemocnic ve Zlíně a v Kroměříži.

Na JIP ARO v Uherském Hradišti bylo v úterý aktuálně 5 pacientů, z toho 4 na ventilaci. Kapacita místního ARO je 8 míst. Pokud je zaplní, vyčlení JIP chirurgie.

Nemocnice tak reaguje na zvýšené počty pozitivně testovaných lidí a očekává další nával pacientů. V Uherském Hradišti je jedno odběrové místo, kde se denně testuje přibližně 200 lidí.

Stávající kapacitu infekčního oddělení nemocnice navýšila o provoz další dvou budov. Celková kapacita pro léčení pacientů s covid-19 je tak nyní až 80 lůžek.

Nemocnice je i nadále v plném provozu, který se bude snažit udržet.

Jak je na případné další zvýšení počtu nemocných nemocnice připravená, to zjišťovala v rozhovoru s ředitelem nemocnice Petrem Sládkem, který kandiduje v nadcházejících senátních volbách za ODS, redaktorka Veronika Žeravová.

Spustit audio

Související