Tři patra her nejen pro děti najdete ve Vrtuli ve Valašském Meziříčí

8. červen 2021

Tři patra bývalé krásenské radnice ve Valašském Meziříčí zaplnili opět návštěvníci. Rozvolnění vládních opatření umožnilo, aby si po dlouhém uzavření opět vyzkoušeli obří interaktivní hry a herní prvky centra Vrtule.

Desítky vědomostních, strategických a logických her a hlavolamů nabízí po rozvolnění vládních opatření opět centrum Vrtule ve Valašském Meziříčí. Originální a autorské hry vyrobili místní stolaři z přírodních materiálů. Patří k nim i obří desková hra o Valašském Meziříčí, kterou dokončili na konci loňského roku jen pár dnů před uzavřením muzeí.

Centrum prošla taky naše reportérka a zjistila, co vše tady najdete.

Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.