Tipy na víkend ve Zlínském kraji: Zlín Film Festival, dětský den v divadle nebo Vsetínská noc

Máme pro vás tipy nejen na víkend ve Zlínském kraji.

Zlín Film Festival

30. května až 5. června, Zlín

64. ročník filmového festivalu, který je jednou z nejstarších a největších filmových přehlídek svého druhu na světě. Mimo pestrý filmový program je opět připravena i velká spousta doprovodných aktivit. Podrobný program najdete na stránkách festivalu.

Vsetínská noc 2024

31. května, Zámek Vsetín

Netradiční zážitky v neobvyklou večerní a noční dobu slibuje letošní Vsetínská noc, která proběhne v pátek 31. května. Účastníky čeká večerní putování městem provázené na 12 stanovištích bohatým doprovodným program. Akce probíhá od 17 do 23 hodin, každý spoluorganizátor ale má v tomto rozmezí určenou vlastní otevírací dobu svých objektů a svou nabídku pro návštěvníky. Program najdete ZDE.

Sraz amerik - US Car Bystřička

31. května až 2. června, kemp Bystřička

Největší sraz amerických aut na Valašsku v kempu Bystřička nabídne spoustu výjimečných vozidel a muziky.

Selský deň – Mistrovství České republiky ve stříhání ovcí

1. června, Vrbětice (obec Vlachovice)

Celodenní akce pro veřejnost na ekofarmě Vrbětice (obec Vlachovice) i s Mistrovstvím České republiky ve stříhání ovcí a dalším programem. Návštěvníky čeká i hudební vystoupení, zájemci si mohou zasoutěžit v sekání kosou, štípání dříví, řezání pilou. Začátek je v 9 hodin, vstupné je dobrovolné.

Festival rozkvetlých azalek

1, června, Staré Město

V Muzeu bonsají Isabelia ve Starém Městě se od 9 do 15:30 uskuteční akce "Harmonie krásy", která je načasovaná na dobu kvetení azalek a je pořádána u příležitosti Dne dětí.

Slabikář řemesel

1. června, Rožnov pod Radhoštěm

V Dřevěném městečku je připraven od 9 do 17 program, na kterém si návštěvníci budou moci vzkoušet například zpracování ovčí vlny, práci kameníka nebo dráteníka, či ražbu do kůže. Program doplní vystoupení folklorního souboru a v 15 hodin i divadelní pohádka.

Hrad za Korunk(o)u

1. června, Malenovice

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně pořádá na hradě v Malenovicích dobročinnostu akci s cílem podpořit projekt Korunka pomáhá. K akci, kterou můžete navštívit od 10 do 15 hodin, se letos připojil i Filmový festival Zlín a Moto Club Iron Cavalry LE MC. Podrobný program najdete ZDE.

Gobelíny pro Maměnku

1. a 2. června, Rožnov pod Radhoštěm

Ve Valašském muzeu v přírodě mají návštěvníci jedinečnou příležitost spatřit gobelíny, které byly utkány v Moravské gobelínové manufaktuře a následně budou zdobit interiéry hotelu Maměnka na Pustevnách.

Památkové domky Slovácka

1. a 2. června, různá místa

Typické bílé domky s modrou obrovnávkou najdete po celém Slovácku. Během návštěvy některého takového domku či muzea na Vás dýchne kouzlo starých časů, dozvíte se něco o životě našich předků. Většinu těchto domků lze navštívit během Víkendu památkových domků, objektů lidového stavitelství a malých muzeí o víkendu 1. až 2. června od 9 do 17 hodin. Mapku míst, která můžete navštívit, najdete ZDE.

Oslava Mezinárodního dne dětí v divadle

2. června, Zlín

Městské divadlo Zlín připravilo program, kterým chce potěšit nejen děti, ale celé rodiny. V čase od 10 do 13 hodin nabízí prohlídky divadla (vstup je zdarma, je ale nutná rezervace – kontakt a časy prohlídek najdete ZDE, provázet budou herci divadla), kdo bude chtít, může v divadle zůstat a užít si naposled dobrodružství Pipiloty Citrónie Cimprlíny Mucholapky, alias Pipi Dlouhé punčochy! 

Dětské dny probíhají také 1. června v Kunovicích (podrobnosti ZDE), v Kroměříži (podrobnosti ZDE) a v dalších městech a obcích.

Hudební kytice

Čtěte také

2. června, Kroměříž

Ve Sněmovním sále Arcibiskupského zámku v Kroměříži proběhne od 19 hodin koncert kroměřížských hudebních souborů a pěveckých sborů ke 400letému výročí narození biskupa Karla z Lichtenstejnu-Castelcorna. 

Řezbářské sympozium v Luhačovicích

3. až 8. června, Luhačovice

10. ročník akce, která se koná v lázeňském parku. Vernisáž vytvořených děl bude v sobotu 8. června.

Procházka (ilustrační foto)

Tipy na výlet

Tipy na procházky a výlety ve Zlínském kraji najdete na rozhl.as/TipyNaVyletZL.

Živá hudba v Luhačovicích

téměř každý večer od 19 hodin, Kulturní a kongresové centrum Elektra v Luhačovicích (Restaurace a diskotéka)

Možnost zatančit si a pobavit se nejen pro lázeňské hosty. 

Rudolf II. ožívá

do 23. června, zámek Holešov

Rudolf II. ožívá je unikátní multimediální expozice, která odhaluje různá tajemství panovníkova života a představuje celou řadu zajímavých exponátů. Výstavou provází samotný „digitálně oživený“ Rudolf II. Výstava pomocí hologramů seznámí také se symboly panovníkova majestátu, tedy korunami, kterými byl Rudolf II. korunován, a představí také nejvýznamnější předměty jeho sbírek.

100letí nemocnice v Uherském Hradišti

do 7. července, Uherské Hradiště

V hlavní budově Slováckého muzea je k vidění výstava, která zachycuje stoletou historii Uherskohradišťské nemocnice od jejího vzniku v roce 1924, zakládání jednotlivých oddělení, stavbu pavilonů a významné osobnosti až po nemocnici v době covidu. Texty doplňují desítky dobových fotografií a historických předmětů z pozůstalosti MUDr. Karla Masaříka i přímo z nemocnice.

Výstava 100 let vysílání Československého rozhlasu na jihovýchodní Moravě

do 14. července, Uherské Hradiště

Čtěte také

Výstava ve Slováckém muzeu v Uherském Hradišti, která je věnována 100 let vysílání Československého rozhlasu na jihovýchodní Moravě, nabídne řadu raritní techniky, kterou si bude možné osahat i vyzkoušet, prostřednictvím reportáží, záznamů her, koncertů a dalších pořadů zavede návštěvníky do rozmanité produkce Československého rozhlasu uplynulého století. Nabídne pohled také do současnosti Českého rozhlasu a přiblíží trendy a vyhlídky do budoucnosti. Vernisáž výstavy se koná 14. března v 17 hodin.

Fenomén Fatra – výstava hraček

Čtěte také

do 28. srpna, Vsetín

V přízemí vsetínského zámku jsou vystaveny hračky vyrobené společností Fatra, včetně těch od legendární návrhářky Libuše Niklová. Součástí výstavy je i interaktivní herna pro děti a soutěž o nejlepší fotografie s hračkoami z Fatry.

SEVA – český fenomén na zámku Holešov

do 1. září 2024, Holešov

Výstava na holešovském zámku hravou, zábavnou, ale i poučnou formou představuje známou českou stavebnici SEVA. Vystaveny jsou různé modely od těch nejdrobnějších až po velké sestavy, nechybí doprovodné texty a herna pro děti.

Držte si ponožky!

do 1. září, Napajedla

V Muzeu Napajedla je k vidění nová interaktivní výstava ilustrací Galiny Miklínové, autorky známých Lichožroutů, která hravou formou nabídne průřez její tvorbou. Vernisáž výstavy za účasti autorky se uskuteční ve čtvrtek 16. května od 18 hodin ve výstavním sále muzea.

Někdo to rád sušené

do 22. září, Kroměříž

V Muzeu Kroměřížska je připravena výstava, která se věnuje sušení ovoce. Představí unikátní historické exponáty, zajímavé informace, které budou doplněny hravými interaktivitami, například modelem zmenšené tradiční sušárny ovoce. Je výsledkem dlouhodobého výzkumu historických sušáren ovoce autorů z Muzea regionu Valašsko. 

Klub Underground

do 29. září, Zlín

Ve zlínském muzeu (konkrétně v 1. podlaží budovy 14 Baťova Institutu) je od 16. května k vidění výstava Klub Underground. Nabízí pohled na alternativní hudební a kulturní scénu regionu od 60. let 20. století až do současnosti. Výstava je zaměřena převážně na rockovou scénu s alternativními žánry, která je prezentována hlavně formou fotografií, projekcí, záznamů z koncertů, rozhovorů a medailonků osobností a kapel.

Wrbnové - Konec starých časů

do 3. listopadu, Holešov

10. května bude poprvé k vidění výstava na holešovském zámku, která je věnována Wrbnům, poslednímu hraběcímu rodu na místním zámku. Přiblíží život aristokratů, kteří holešovské panství vlastnili až do doby znárodnění. 

Spustit audio

Související