Tipy na víkend ve Zlínském kraji: Čokoládový festival, obrázky Josefa Lady nebo ledové sochy

19. leden 2023

Máme pro vás tipy nejen na víkendové akce ve Zlínském kraji, ale i na dlouhodobé výstavy nebo procházky přírodou.

Čokoládový festival

20. až 22. ledna, Výstaviště Kroměříž

Akce ro všechny milovníky čokolády a cukrovinek, která kromě produktů z čokolády nabízí i workshopy, soutěže a hudbu.

Kde se "pivovaří", tam se dobře daří (dokument)

21. ledna v 19 hodin, Klub Starý pivovar v Kroměříži

Promítání dokumentárního filmu, který nabízí 460 let starý příběh budovy v centru Kroměříže.

Cestovatelský mišmaš 2023

21. ledna od 12 do 21 hodin, Kino Napajedla

Přednášky zajímavých cestovatelů a dobrodruhů. S hosty je možné zažít všechno. Kambodžu a Vietnam prostopovat s batohem, jít pěšky přes Pyreneje nebo přes Island. Viktorka vás naučí se balit nalehko a Petr Horký, hlavní přednášející objasní, čím se od sebe liší "špičky Zeměkoule". Podrobný program najdete ZDE.

Beseda s Václavem Bělohradským

25. ledna v 17 hodin, Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně

Beseda s filosofem a sociologem Václavem Bělohradským nejen o jeho poslední knize Čas pléthokracie.Uskuteční se v ústřední knihovně ve Zlíně v sále B.

Ledové sochy na Pustevnách

do 5. února, Pustevny

Tradiční zimní výstava ledových soch, tentokrát s podtitulem "Návrat dinosaurů do Beskyd". Otevírací doba stanů je denně od 9 do 16:30. S jízdenkou na lanovku mají návštěvníci vstup zdarma.

Výstava obrazů Josefa Lady

Čtěte také

do 19. března, Obchodní dům Zlín

Více než sto obrazů a kreseb Josefa Lady vystavuje zlínská Galerie Desítka. Díla významného českého umělce najdou návštěvníci v desátém patře Obchodního domu ve Zlíně do 19. března denně od 10 do 18 hodin.
Autoři výstavy shromáždili 118 originálů ze soukromých i veřejných sbírek. Mezi nimi jsou jeho známá díla i málo vídané kresby, jako například série reklamních letáků vytvořených pro Pražské vodovody a kanalizace. Návštěvníci výstavy uvidí i samotného umělce v dobových záznamech promítaných na plátno. 

Krysáci

do 26. února, Galerie DK Panský dům, Uherský Brod

Interaktivní večerníčková výstava pro děti. Přijďte nahlédnout do pohádkového světa smetiště poblíž Vizovic, pod pokličku technické výroby večerníčku či se podívat na promítání prvního dílu Krysáků. Otevřeno je v pondělí až pátek 9 -12 a 13 - 17 hodin, sobota + neděle od 13 do 17 hodin.

Fotovýstava Ohlédnutí 2022

Čtěte také

do 8. února, kino Hvězda v Uherském Hradišti

17. ročník neformálního "slováckého pressfota". Výstava nejlepších amatérských fotografií, na kterých je zachycen život na Uherskohradišťsku. Zachycují krajinu, folklórní akce nebo každodenní život na Slovácku. Novinkou letošního ročníku je i studentská sekce.

Terče kroměřížských ostrostřelců

do 5. března, Muzeum Kroměřížska

Výstava, na které návštěvníci mohou zhlédnout přes třicet dřevěných malovaných terčů kroměřížských ostrostřelců ze sbírky Muzea Kroměřížska. Motivy na terčích je přenesou až do druhé poloviny 17. století, nejmladší z nich je datovaný 1932. Součástí výstavy jsou také předměty dokumentující činnost střeleckých spolků v Kroměříži a krátký dokument, připravený ve spolupráci se Sborem uniformovaných ostrostřelců v Kroměříži.
Rozhovor s autory výstavy najdete ZDE.

Ledové sochy v Rožnově

do 29. října, Rožnov pod Radhoštěm

25. ročník výstavy ledových soch, kde jsou tentokrát k vidění díla českých i světových umělců. Nabízí 16 zajímavých ledových soch, jednou z nich je ledový trůn, na kterém se návštěvníci mohou vyfotit, nebo se mohou vyfotit u ledové  Poslední večeře Páně. Součástí výstavy je i výstava obrazů ve vstupních prostorách. Otevřírací doba do 5. 2 je o víkendových dnech od 10 do 12 a od 13 do 16 hodin.

Čtěte také

Další tipy na procházky a výlety ve Zlínském kraji najdete ZDE

Nabízíme je i ve vysílání Českého rozhlasu Zlín každý všední den ve 14:30.
Vysíláme na frekvencích
UHERSKÉ HRADIŠTĚ 99,1 (JALUBÍ)
UHERSKÝ BROD 107,3 (ČERNÁ HORA)
VSETÍN 89,5 (BEČEVNÁ)
ZLÍN 97,5 (TLUSTÁ HORA)
nebo na internetu na zlin.rozhlas.cz.

Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.