Terezu Hlůškovou, která byla v Pákistánu odsouzena za pašování drog, tamní soud osvobodil a může se vrátit domů

1. listopad 2021 11:38
Zprávy ze Zlínska

Pakistánský Vrchní soud osvobodil Terezu Hlůškovou. Dívku z Uherského Hradiště soud v Pákistánu v březnu 2019 nepravomocně poslal na osm let a osm měsíců do vězení za pašování heroinu. Ve vězení strávila Hlůšková bezmála čtyři roky.

Pětadvacetiletá Češka Tereza Hlůšková z Uherského Hradiště, která si v Pákistánu odpykávala více než osmiletý trest za pašování drog, byla zproštěna obžaloby. Českému velvyslanectví v Pákistánu to telefonicky sdělil její advokát a potvrdilo to i Ministerstvo zahraničí ČR.

Vrchní soud v pákistánském Láhauru dnes během odvolacího řízení shledal, že pro její odsouzení nebyl dostatek důkazů.

„Podle pákistánského práva nebylo plně prokázáno, že by Tereza Hlůšková byla tou, kdo drogy pašoval,“ řekl pro HlídacíPes.org exkluzivně přímo na cestě od soudu její advokát Saif ul Malúk.

Podle Saif ul Malúka může být Tereza Hlůšková volná během dvou až tří dnů. Světoznámý advokát obhajobu Terezy Hlůškové připravoval velmi důkladně. Upozornil tak na procesní pochybení v případu.

Hlůškovou pákistánští celníci zadrželi v lednu 2018 na mezinárodním letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu, které by na místním černém trhu měly hodnotu přes 19 milionů korun. V březnu 2019 byla odsouzena k trestu odnětí svobody v délce osmi let a osmi měsíců a k pokutě. V dubnu se proti verdiktu odvolala a soud jí nyní podle jejího právníka dal za pravdu.

Podle mluvčí ministerstva zahraničí Evy Davidové by měla být propuštěna po vyhotovení rozsudku, tedy odhadem v řádu dní.

Zadržovaná Češka od počátku tvrdí, že do Pákistánu přijela jako modelka a někdo jí heroin do kufru podstrčil.

autoři: Pavel Vacek , Růžena Vorlová | zdroj: ČTK
Spustit audio

Související