Takzvané dočasnářky pečují o zatoulané a odložené kočky, můžete se mezi ně zařadit i vy

9. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Kočka, žijící v bytě, by měla mít dostatek možností, jak se zabavit

Projekt Dobré ruce sdružuje lidi, kteří se jako dobrovolníci stanou přechodnými chovateli zatoulaných nebo odložených koček.

Co obnáší práce dočasnářky? Kolik koček současně si mohou lidé do své péče vzít a jaké jsou výhody takového nastavení oproti klasickým útulkům? O tom si ve vysílání Českého rozhlasu Zlín povídala s majitelkou zlínské pobočky projektu Dobré ruce Evou Janiškovou a jednou z dobrovolnic Jarmilou Bezděkovou redaktorka Andrea Kratinová.

Majitelka zlínské pobočky projektu Dobré ruce Eva Janišková a jedna z dobrovolnic Jarmila Bezděková
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.