Sobotní Noční linka: Sourozenci a vztahy mezi nimi

30. duben 2022

Možná jste v dubnu zaregistrovali a slavili Mezinárodní den sourozenců. A právě sourozencům věnujeme dnešní Noční linku. 

Co pro vás vaše sestra nebo bratr znamenají? Někdo o jedináčcích říká, že umí být rozmazlení, je to podle vás pravda? Jste vy sami jedináčci? Jak jste to v mládí prožívali? Co je nejlepší? Když jsou sourozenci tři? O těch zase psychologové říkají, že nejhůř je na tom ten prostřední a miláčkem rodiny je ten nejmladší. Jak to bylo u vás? V jak velké rodině jste vyrůstali a kdo řídil vaše bratrstvo? Soupeřili jste se sourozenci? Jste stále v kontaktu? Kdo byl vaším nejlepším kamarádem v rodině? Jak moc vás v životě sourozenci ovlivnili?

Vaše příspěvky můžete psát na rohlas.cz/linka, na e-mail nocnilinka@rozhlas.cz nebo v době vysílání volejte na číslo 731 800 900.

Vysíláme ze Zlína a na vaše příběhy a názory se už teď těší moderátorka Jarka Barboříková.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?