Sobotní Noční linka: Jak jsem použil/-la mužské či ženské zbraně

17. červenec 2021

Obdiv, taktika, pohled plaché laně… Jaké taktické zbraně používají ženy a jaké muži ve svém životě? Platí na muže ženský pláč, na ženy mužská demonstrace síly a rozhodnosti? Které taktické zbraně ve svém životě využíváte právě vy? Jak jste vy uspěli při používání ženských, či mužských zbraní?

Existují ženské a mužské zbraně? V lidském chování lze přeci vysledovat určité rysy, které se obecně připisují spíše ženám, nebo mužům. U žen je to třeba ochota udělat práci za méně výkonného kolegu, úsměv za každých okolností, nesmělé vyjadřování názorů. Ale je pravda, že i některým ženám je vlastní „ryze mužská" rozhodnost a tvrdý postup k cíli. K nejčastěji užívaným ženským zbraním asi patří, kromě umění neverbální komunikace, také volba oblečení, parfému, nebo třeba umění naslouchat a chválit. A co se dá nazvat typicky  mužskými zbraněmi? Snad schopnost jednoznačně rozhodovat v kritických situacích, umění případně nést následky chybných rozhodnutí, charizma? A mohou ženy uspět v kariéře právě díky tak zvaným ženským zbraním, nebo je to dnes opravdu už pouze otázkou dobré odbornosti? Jaký je váš názor? A jak velkou úlohu podle vás má používání taktiky a mužsko-ženských zbraní ve vztahu?  

Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová