Skalní fanynka fotbalového Slovácka Růžena Pašková má i vlasy v klubových barvách, během zápasů zpívá i nadává

3. květen 2022

Paní Růžena Pašková z Uherského Hradiště nevynechá jediný zápas 1. FC Slovácko a chodí i na tréninky. Před finálovým domácím zápasem se Spartou přišla také do studia Českého rozhlasu Zlín.

Ve středu 4. května 2022 můžou fotbalisté Slovácka dosáhnout zatím největšího úspěchu v historii klubu. Beznadějně vyprodaný stadion v Uherském Hradišti je požene ve finále domácího poháru proti pražské Spartě.

V hledišti nebude v dresu a s vlasy zbarvenými do klubového modra chybět ani věrná fanynka, kterou zná snad každý ze slováckých hráčů i příznivců. Paní Růženka Pašková i v 86 letech nevynechá jediný zápas Slovácka a byla vzácným hostem ve studiu Českého rozhlasu Zlín.

Paní Růženka zná samozřejmě fanouškovskou hymnu a chorály a během zápasů je i zpívá. „A jak hrajú blbě, tak nadávám,“ prozrazuje se smíchem. Chodí i na tréninky a hráčům prý občas nosí koláčky. Otisk jejího chodidla najdete i na tamním chodníku slávy.

Jaký výsledek finálového zápasu by se jí líbil? A kde na stadionu sedává? I to se dozvíte v rozhovoru, který vám nabízíme v záznamu.

Finálový zápas 1. FC Slovácko – Sparta Praha

4. května 2022 nastoupí fotbalisté 1. FC Slovácko na domácím stadionu k pohárovému finále proti pražské Spartě. Klub z Uherského Hradiště se pokusí získat tuto trofej premiérově, ve finále už ale dvakrát hrál. V roce 2005 podlehl Baníku Ostrava 1:2, o čtyři roky později Teplicím 0:1. V obou případech u toho byl současný asistent trenéra Jan Palinek. Poprvé ještě jako hráč, podruhé už ve stejné roli jako nyní. V rozhovoru mimo jiné říká, že letos je šance na zisk poháru největší:

Spustit audio

Související