Šatník v Kroměříži vyhlásil sbírku teplého oblečení pro rodiče samoživitele a jejich děti

23. září 2022

Šatník pro rodiče samoživitele pomáhá v Kroměříži už víc než rok. Potřeba pomoci ale v posledních týdnech roste a dobrovolníci ze Šatníku teď shání podzimní a zimní oblečení nebo sportovní potřeby.

Zimní bundy, teplé oblečení nebo sportovní potřeby pro děti i dospělé - to vše teď shání v Šatníku pro rodiče samoživitele v Kroměříži. Dobrovolníci už víc než rok pomáhají rodinám v nouzi nebo lidem z Ukrajiny se zajištěním základních potřeb. Zájem je ale v posledních týdnech vyšší a věcí rychle ubývá.

Vše v reportáži vysvětluje zakladatelka kroměřížského šatníku Olga Mlýnková.

Šatník Kroměříž

Šatník pro rodiče samoživitele

Šatník pro rodiče samoživitele v Kroměříži existuje od roku 2021. Pomáhá lidem ve finanční nouzi. Dobrovolníci odebírají věci od dárců, kteří mají přebytek věcí nebo oblečení po dětech i na dospělé.
Rodiče samoživitelé nebo lidé v nouzi si pak můžou odnést cokoliv zdarma. Podmínkou je jejich registrace. Více informací o Šatníku najdete ZDE.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.