Rožnovská radnice chce zjistit, jak dobře obyvatelé třídí odpady. Odborníci znovu přebírali půl tuny odpadků

27. červenec 2021

Vedení Rožnova pod Radhoštěm zjišťuje, jak obyvatelé třídí odpady. Kvůli tomu přizvaní odborníci zkoumali obsah vyvezeného odpadu v tamním sběrném dvoře. Zjišťovali, jestli lidé nevyhazují i to, co je možné ještě vytřídit.

Sběrný dvůr v Rožnově pod Radhoštěm 27. července 2021 obsadili výzkumníci. Radnice chce zjistit, jak dobře nebo špatně obyvatelé třídí odpad. Cílem je spočítat objem recyklovatelných materiálů ve směsném odpadu. Pracovníci v ochranných oblecích se museli probrat půl tunou odpadků a zjistit, co vše lidé vozí do místního sběrného dvora. Podle výsledků nastaví vedení města případnou informační kampaň.

U této nevoňavé výzkumné činnosti byl i náš redaktor Roman Verner a s odborníky i vedením města natočil reportáž.

Třídění a analýza odpadků v Rožnově pod Radhoštěm
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.