Řidiči ve Zlínském kraji o svátcích nejčastěji překračovali rychlost a řídili pod vlivem alkoholu

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Silniční kontroly policie o Velikonocích ve Zlínském kraji

Policejní hlídky během předešlých šesti dnů zastavily a zkontrolovaly 5 113 vozidel a zjistily 384 dopravních přestupků.

Celkem 36 dopravních nehod řešili o prodlouženém víkendu policisté ve Zlínském kraji.  28 lidí při nich utrpělo lehká zranění. Policejní hlídky zkontrolovaly více než pět tisíc aut a zjistili téměř 390 přestupků. Nejčastěji šlo o překročení rychlosti, špatný technický stav vozidel nebo požití alkoholu před jízdou. Nejvíce nadýchal řidič v Horní Bečvě na Vsetínsku a to 1,78 promile. Alkohol pili i cyklisté. Policie přistihla 11 podnapilých, z toho u dvou cyklistů na Vsetínsku naměřila hodnotu 3,23 promile.

Podle zákona je i cyklista řidič, tedy i pro něj platí, že nesmí usednout na jízdní kolo pod vlivem alkoholu.
Lenka Javorková, krajská policejní mluvčí

„Podle zákona je i cyklista řidič – řidič nemotorového vozidla, tedy i pro něj platí, že nesmí usednout na jízdní kolo pod vlivem alkoholu. Během uplynulých čtyř dnů jsme přistihli hned 11 podnapilých cyklistů. Naměřené hodnoty u některých byly velmi vysoké: cyklista v Halenkově 3,23 promile v 15 hodin odpoledne, cyklista ve Francově Lhotě 2,17 promile, další cyklista 3,06 promile ve Vsetíně nebo cyklista v Jablůnce -  3,23 promile,“ upřesnila krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.

V loňském roce se během prodlouženého velikonočního víkendu stalo 24 nehod, při kterých také nikdo nezemřel, ani nebyl těžce zraněn. „Celkem 7 osob utrpělo při nehodách lehká zranění,“ připomněla Javorková.

Spustit audio
autor: redakce

Související