První žihadlo hned, med až na podzim. Tak to vypadalo při zakládání včelína u Grebeníčků na Salaši

24. duben 2021

Začínající včelařka Kristýna Grebeníčková ze Salaše na Uherskohradišťsku si založila vlastní včelín. Jak moc je to náročné?

Včelařů v posledních letech spíše ubývá, než přibývá. Včelaři proto každého nového člena vítají. Přidat se k nim rozhodla i Kristýna Grebeníčková ze Salaše na Uherskohradišťsku. Včelstva si přivezla od tatínka a pečovat o včely bude prý se svým synem. 

U převozu jejího prvního včelstva byl redaktor Michal Sladký. „Ke včelám se vždycky chodí zezadu,“ řekla Kristýna chvíli před tím, než od svých včelek dostala první žihadlo. Ostatní si poslechněte v reportáži.

Grebeníčkovi zakládají nový včelín
Spustit audio

Mohlo by vás zajímat