První víkend na Buchlově: sice jen na nádvoří a terase, ale i tak pro návštěvníky osvěžující zážitek

10. květen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Hrad Buchlov

Hrad Buchlov navštívily o víkendu stovky lidí. Turisté mohli po více než půl roce opět vstoupit do památek, i když jen do jejich venkovních prostor.

Čtěte také

Stejně jako ostatní památky mohl díky uvolnění protiepidemických opatření zpřístupnit alespoň venkovní prostory hrad Buchlov. V druhém květnovém víkendu sem i díky krásnému počasí zamířily stovky turistů. Mohli si tak užít nejen krásný výhled z terasy, ale i zhlédnout zajímavé expozice, které byly umístěny právě na nádvoří. Zpřístupněna byla i prodejna suvenýrů a restaurační okénko.

S návštěvníky i zaměstnanci natáčel přímo na Buchlově redaktor Roman Verner.

autoři: Roman Verner , rvorlova
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.