Pro studenty gymnázia ve Zlíně je testování už rutina, někteří kritizují nespolehlivost testů

6. leden 2022 15:59

Tisíce žáků a studentů se nejen ve Zlínském kraji ve čtvrtek 6. ledna opět preventivně testovaly na koronavirus. Pro studenty z gymnázia na Lesní čtvrti ve Zlíně už je testování rutina, některým ale vadí, že testy nejsou vždy přesné.

Čtěte také

Ještě než ve školách začala výuka, museli se i ve čtvrtek 6. ledna všichni žáci znovu otestovat na covid-19. Opatření se týká základních i středních škol, od tohoto dne taky platí nové podmínky, pokud má někdo ze studentů test pozitivní.

Víc než 900 studentů se dnes ve svých třídách testovalo i na gymnáziu Lesní čtvrť ve Zlíně. Mezi maturanty natáčela reportérka Veronika Žeravová.

Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Koronavirus v našem kraji

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.