Pro děti ze sirotčince v Ghaně jsme byli jako andělé z jiné planety, říká Gabriela Netopilová Sluštíková
Hostem Českého rozhlasu Zlín byla Gabriela Netopilová Sluštíková, která ještě předtím, než se stala maminkou dvou dcer, jezdila do Afriky, kde se starala o sirotky.
Gabriela Netopilová Sluštíková nějakou dobu žila v Ghaně, kde pracoval její tatínek. S dobrovolnictvím začala přes canisterapii, při které pomáhala dětem. „Nápad jet jako dobrovolnice do Afriky vznikl u piva,“ říká s úsměvem. Když se naskytla možnost jet jako dobrovolnice do sirotčince právě v Ghaně, brala to jako osud.
Jaké zážitky si z působení v sirotčinci v Ghaně odnesla? Jaké jsou tamní děti? „V Ghaně narození dětí neslaví, tam je to další hladový krk navíc. Děti jsou tam ale šťastné,“ říká Gabriela. „My jsme pro ně jako lidé z jiné planety. V komunikaci si vystačíte s pokorou a úsměvem,“ dodává.
Poslechněte si v záznamu rozhovoru zajímavé vyprávění Gabriely Netopilové Sluštíkové.
Související
-
Zoolog Stanislav Cigánek měl zatím velmi dobrodružný život, teď ho můžete potkat ve vlaku
Stanislav Cigánek je zoolog a znalec exotických zvířat všeho druhu. Sedm let pracoval ve zlínské ZOO. Pak ale odešel do jižní Afriky, kde po dobu osmi let dělal průvodce.
-
Potetovaným motorkářům před operací rovnou podáváme plyšáka, říká oční lékařka Petra Uhlářová
Petra Uhlářová je vynikající zlínská oční lékařka a operatérka. Na rozhlasové pohovce si s ní převážně o pacientech povídal Jožka Kubáník.
-
Jsem Tomáš Dvořák, váš zahradník – tak se nyní představuje bývalý olympionik
Pozvání k rozhovoru na rozhlasovou pohovku Jožky Kubáníka přijal bývalý vrcholový sportovec Tomáš Dvořák.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.