Přímý přenos z Velehradu. Benefiční koncert bude poděkováním zdravotníkům, uslyšíte jej v našem vysílání

Koncert lidé uvidí a uslyší i díky přímému přenosu Českého rozhlasu Zlín a České televize. Naše vysílání z Velehradu začne v 19 a skončí ve 22 hodin

Letošní cyrilometodějské slavnosti na Velehradě na Uherskohradišťsku budou poctou lidem, kteří byli v "první linii" boje proti koronaviru.

V areálu může být vždy jen jeden tisíc návštěvníků, do poutního areálu se dostanou lidé s místenkou. Vzhledem k omezením kvůli epidemii koronaviru bude výrazně omezený i program, v sobotu večer se uskuteční jen benefiční koncert

Před sobotním koncertem, který bude uvádět Marcela Augustová a Jiří Václavek, bude Modlitba za vlast.

Koncert lidé uvidí a uslyší i díky přímému přenosu Českého rozhlasu Zlín a České televize. Naše vysílání z Velehradu začne v 19 a skončí ve 22 hodin.

https://www.mujrozhlas.cz/zive/zlin...
UHERSKÉ HRADIŠTĚ 99,1 (JALUBÍ)
UHERSKÝ BROD 107,3 (ČERNÁ HORA)
VSETÍN 89,5 (BEČEVNÁ)
ZLÍN 97,5 (TLUSTÁ HORA)
zlin.rozhlas.cz

 

"Zahájení Večera lidí dobré vůle bude specifické. Pan starosta města Uničov v době uzavření tohoto města vyšel na věž radnice a zatroubil dětem večerku. Chtěl povzbudit lidi, kteří byli ve specifickém režimu. Pan starosta bude zahajovat i Večer lidí dobré vůle touto večerkou," uvedl tajemník slavností Josef Kořenek.

Vystoupí Jiří Pavlica s Hradišťanem nebo Miroslav Žbirka. Výtěžek z letošního ročníku poputuje na pomoc lidem, kteří kvůli koronavirové pandemii přišli o peníze nutné k zajištění základních životních potřeb.

Při večeru budou promítnuty dva dokumenty, jeden o tom, jak lidé pomáhali bojovat proti epidemii koronaviru i v zahraničí, Itálii a Španělsku, druhý o pomoci vietnamské komunity.

Učinkují:

Jiří Pavlica & Hradišťan

Slovácký komorní orchestr& Jiří Pospíchala

členové Filharmonie B. Martinů Zlín

Pěvecký sbor Stojanova gymnázia Velehrad sbormistr Filip Macek

Pěvecký sbor Stojanova gymnázia Velehrad

Finalisté soutěže ZUŠ OPEN

Schola Střípky

Martha

Miroslav Žbirka s kapelou 

Dirigent: Stanislav Vavřínek

Spustit audio
autor: Český rozhlas Zlín

Související