Přijďte na živé vysílání Rendez-vous Českého rozhlasu Zlín do Městského divadla Zlín

15. listopad 2021

Ve čtvrtek 18. listopadu jste zváni na živé dvouhodinové vysílání z Městského divadla Zlín věnovanému představení o rodině Jelínků Trnky a hvězdy.

18. listopadu 2021 bude čtvrteční odpoledne na vlnách Českého rozhlasu Zlín a Českého rozhlasu Brno vonět slivovičkou. A vy při něm můžete nasávat… tedy atmosféru divadelního i rozhlasového zákulisí. Mezi 14 a 16. hod. budeme vysílat živě z Městského divadla Zlín u příležitosti chystané světové premiéry představení Trnky a hvězdy o osudech rodu Jelínků.

Přijďte se podívat do zlínského divadla na živé vysílání

I vy máte příležitost sledovat vysílání a naše hosty přímo ve foyer zlínského divadla, kam za námi můžete ve čtvrtek 18. listopadu po 14. hodině přijít. Nebo si kdekoliv poslechnout naše povídání o tom, jak vzniká představení od scénáře až do poslední nitky kostýmu, dobrá slivovice od první sebrané trnky, i o tom, že sú Valaši jedna rodina.

Ve čtvrtek 18. listopadu od 14 hodin vás k voňavému vysílání nejen o zázraku ze švestek zve herec a moderátor Pavel Vacek, který v tomto představení také účinkuje.

Městské divadlo Zlín - představení Trnky a hvězdy

Trnky a hvězdy

Původní hra Městského divadla Zlín o životě Zikmunda Jelínka s rodinou, který je zakladatelem palírny slivovice ve Vizovicích. Představení má podtitul ‚Sága rodu Jelínků‘ a shrnuje ho věta: Jeden kraj, jeden podnik, jedna rodina, v jejímž osudu se jako na hladině odráží celé dvacáté století.
Autorem hry je Martin Františák, který jako rozený Valach zná velmi dobře svůj rodný region, jeho historii, tradice i folklor, a z těchto zkušeností rovněž čerpá. 

Premiéra: 27. listopadu 2021 (termín se může změnit)

 

režie: Petr Štindl
scénář: Martin Františák
dramaturgie: Katarína Kašpárková Koišová
scéna: Petr B. Novák
kostýmy: Lucie Halgašová
hudba: Petr Hromádka
choreografie: Hana Geržová
dramaturgická spolupráce: Vladimír Fekar
korepetice: Richard Dvořák

Podmínky pro vstup: potvrzení o očkování nebo prodělaném onemocnění covid-19, případně test dle platných aktuálních opatření + po celou dobu je nutné mít nasazený respirátor.

Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.