Přijďte na živé vysílání Rendez-vous Českého rozhlasu Zlín do Městského divadla Zlín

15. listopad 2021

Ve čtvrtek 18. listopadu jste zváni na živé dvouhodinové vysílání z Městského divadla Zlín věnovanému představení o rodině Jelínků Trnky a hvězdy.

18. listopadu 2021 bude čtvrteční odpoledne na vlnách Českého rozhlasu Zlín a Českého rozhlasu Brno vonět slivovičkou. A vy při něm můžete nasávat… tedy atmosféru divadelního i rozhlasového zákulisí. Mezi 14 a 16. hod. budeme vysílat živě z Městského divadla Zlín u příležitosti chystané světové premiéry představení Trnky a hvězdy o osudech rodu Jelínků.

Přijďte se podívat do zlínského divadla na živé vysílání

I vy máte příležitost sledovat vysílání a naše hosty přímo ve foyer zlínského divadla, kam za námi můžete ve čtvrtek 18. listopadu po 14. hodině přijít. Nebo si kdekoliv poslechnout naše povídání o tom, jak vzniká představení od scénáře až do poslední nitky kostýmu, dobrá slivovice od první sebrané trnky, i o tom, že sú Valaši jedna rodina.

Ve čtvrtek 18. listopadu od 14 hodin vás k voňavému vysílání nejen o zázraku ze švestek zve herec a moderátor Pavel Vacek, který v tomto představení také účinkuje.

Městské divadlo Zlín - představení Trnky a hvězdy

Trnky a hvězdy

Původní hra Městského divadla Zlín o životě Zikmunda Jelínka s rodinou, který je zakladatelem palírny slivovice ve Vizovicích. Představení má podtitul ‚Sága rodu Jelínků‘ a shrnuje ho věta: Jeden kraj, jeden podnik, jedna rodina, v jejímž osudu se jako na hladině odráží celé dvacáté století.
Autorem hry je Martin Františák, který jako rozený Valach zná velmi dobře svůj rodný region, jeho historii, tradice i folklor, a z těchto zkušeností rovněž čerpá. 

Premiéra: 27. listopadu 2021 (termín se může změnit)

 

režie: Petr Štindl
scénář: Martin Františák
dramaturgie: Katarína Kašpárková Koišová
scéna: Petr B. Novák
kostýmy: Lucie Halgašová
hudba: Petr Hromádka
choreografie: Hana Geržová
dramaturgická spolupráce: Vladimír Fekar
korepetice: Richard Dvořák

Podmínky pro vstup: potvrzení o očkování nebo prodělaném onemocnění covid-19, případně test dle platných aktuálních opatření + po celou dobu je nutné mít nasazený respirátor.

Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, ředitelka Vývoje a výroby

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.