Pozvání do předvánočního Apetýtu přijal Jan Matěj Rak

20. prosinec 2013

Narodil se ve Finsku, po svém otci, skladateli a kytarovém virtuozovi zdědil hudební vlohy, vydal se na cestu hudebníka, ale zvolil si nakonec cestu jiným, svébytným směrem.

Jan Matěj Rak se věnuje unikátním kytarovým úpravám hudby Jaroslava Ježka, a také sólovým koncertům, v nichž představuje své vlastní skladby a písničky. Moc dobře si pamatuje, co říkávala jeho babička: „Co sis navařil, to sněz.“ Nebo: „Lehneš si tak, jak si usteleš."

„Proto také své cédéčko s písničkami pojmenoval Všechny ty jednoduché věci. A právě o nich bude v Apetýtu s Janem Matějem Rakem řeč,“ zve k poslechu autorka pořadu Dagmar Misařová.

Apetýt s Janem Matějem Rakem vysílá Český rozhlas Ostrava v pondělí 23. prosince mezi 15. a 16. hodinou.


Kompletní program vysílání Českého rozhlasu Ostrava
Upozorňujeme, že témata pořadů či jejich hosté se mohou změnit! Děkujeme za pochopení.

autor: tif
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...