Pověrčivý jsem jen na černou kočku přes cestu, prozrazuje v rozhovoru talentovaný pilot Erik Cais

28. duben 2022

Sedmidílný republikový šampionát v jednodenních automobilových soutěžích odstartuje 29. dubna 2022 ve Slušovicích 27. ročníkem Rallysprintu Kopná. Favoritem závodu je obhájce prvenství a účastník mistrovství světa Erik Cais.

Fryštácký pilot Erik Cais obsadil o víkendu 23. – 24. dubna 2022 14. místo na světovém šampionátu v Chorvatsku a v sobotu 30. dubna bude obhajovat prvenství na Rallysprintu Kopná. Na Kopné slavil prvenství jako cyklista i automobilový závodník.

Erik Cais před víkendovým domácím závodem přijal pozvání k rozhovoru. Prozradil v něm například, jaké cíle má při svém působení na mistrovství světa, jak se mu spolupracuje s novým navigátorem Petrem Těšínským nebo třeba i to jestli je pověrčivý nebo má před závody nějaký rituál.

Poslechněte si celý rozhovor.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.