„Posilovna nervů“ na Jižních Svazích ve Zlíně. K opravám Středové přibude třídenní odstávka semaforů

Už tak komplikovaná dopravní situace i v MHD se ještě zkomplikuje. V rámci opravy ulice Středové nebudou tři dny na frekventované křižovatce fungovat semafory.

Nepříjemné, ale nezbytné. Opravy ulice Středová na třicetitisícovém sídlišti Jižní Svahy ve Zlíně již několik dní minimálně komplikuje dopravu. Trpěliví musejí být nejen řidiči, ale také cestující městskou dopravou. Navíc se přidávají ještě nečekané komplikace, jako například uplynulý pátek.

Náhodně vypadlý sběrač trolejbusu zachytil v pátek 12. července krátce po 5. hodině ranní nosné lano trolejového vedení a přetrhl je. Následkem této závady muselo být odpojeno elektrické napájení trolejového vedení v oblasti celých Jižních Svahů, takže trolejbusy, které nejsou vybaveny pomocným dieselagregátem, zůstaly stát. „Postihlo to zejména vozy na lince 8 i několik vozů na lince 6,“ uvedl vedoucí dopravního úseku Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice Pavel Nosálek.

Doprava na největším zlínském sídlišti Jižní Svahy bude přes léto omezená. Silničáři opraví ulici Okružní

Oprava silnice (ilustrační foto)

Práce silničářů budou probíhat za nepřerušeného silničního provozu. Doprava bude přechodným dopravním značením usměrněna vždy do jednoho jízdního pruhu.

Věří, že po skončení oprav se cestující i řidiči dočkají komfortnějšího cestování. „Ve Středové ulici na Jižních Svazích, tj. na linkách 9, 10 a 14, je provoz MHD i ostatních vozidel již několik dnů velmi komplikovaný kvůli frézování a obnově povrchu vozovky a tato stavební činnost je rovněž příčinou určitých zpoždění. Situace se mění z hodiny na hodinu, jezdí se v jednom jízdním pruhu, musí se čekat u světelné signalizace,“ uvedl Nosálek. A situace se od pondělí ještě zkomplikuje.

Odbor dopravy zlínského magistrátu upozorňuje, že ve dnech od 15. do 17. července nebude v křižovatce ulic Středová a Okružní na Jižních Svazích v provozu světelná signalizace.
Tomáš Melzer, mluvčí zlínského magistrátu

„Odbor dopravy zlínského magistrátu upozorňuje, že ve dnech od 15. do 17. července nebude v křižovatce ulic Středová a Okružní na Jižních Svazích v provozu světelná signalizace,“ upozornil mluvčí zlínského magistrátu Tomáš Melzer. V rámci stavby "Zlín, ulice Středová – oprava komunikace a stezka pro cyklisty" bude v tyto dny firma Patriot měnit stožáry světelného signalizačního zařízení.

„Pokud budou vhodné klimatické podmínky, budeme osazovat nové stožáry již 16. července a křižovatku zprovozníme,“ uvedl mistr výstavby Jaroslav Čejka z firmy Patriot, která výměnu provádí. „Prosíme cestující o pochopení. Po dokončení opravy silnice bude jízda Středovou ulicí pro MHD i ostatní účastníky silničního provozu komfortnější,“ doplnil vedoucí dopravního úseku DSZO Pavel Nosálek.

Spustit audio

Související