Pořádně se do toho opřít a zahrát Hluk! Poslechněte si rozhlasové nahrávky dechové hudby Šarovec

13. červen 2022

Dechová hudba Šarovec ve studiu Českého rozhlasu na přelomu zimy a jara natočila sedm nových nahrávek. Poslechněte si je!

Jedná se o jednu z nejstarších dechových kapel u nás. Původní dechovka byla v Hluku založena v roce 1872. Muzikanti v Hluku si říkají Šarovec ale až od orku 1975. V kronice kapely je o tom kratičký zápis: „Roku 1975 soubor požádal spisovatele Františka Kožíka, aby mohl užívat pro svůj název jména hrdinného hejtmana z mistrova díla Na dolinách svítá.“ A hned vedle najdeme i Kožíkovu odpověď: „Svoluji hudbě dechové v Hluku užívat mluvou i písmem jména hrdiny lidu zdejšího, hejtmana Šarovce zvaného. Hudba nechť v názvu užívá tohoto jména.“

DH Šarovec v Českém rozhlase Brno

Šarovec je další kapelou, která přijala pozvání Českého rozhlasu, aby zde nahrála nové snímky. „Skladby, které jsme natočili, jsou nám velmi blízké, ale každá trochu jiným způsobem. Vybrali jsme skladby, které nám sedí a charakterizují naši kapelu, region i Hluk. Pokud vše půjde tak jak má, budeme na podzim pokračovat,“ uvedl kapelník Michal Vacek.

Spustit audio

Související