Policisté z Morkovic museli zastřelit agresivního psa. Útočil na lidi, důchodce skončil v nemocnici

8. červenec 2020 09:26

Druhého agresivního psa, který na muže také zaútočil, postřelili

Policisté v úterý na Kroměřížsku zastřelili psa, který utekl majitelce a pokousal šestasedmdesátiletého muže.

Druhého agresivního psa, který na seniora také zaútočil, postřelili. Kriminalisté případ vyšetřují pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti. V případě prokázání viny a odsouzení by za něj majitelce psů podle trestního zákoníku hrozilo až roční vězení,“ řekla mluvčí policie Lenka Javorková.

Zraněný muž skončil nemocnici.

"Majitelka měla oba psy rasy tibetská doga na svém oploceném pozemku u rodinného domku v obci na Kroměřížsku. Včera (v úterý) dopoledne poté, co psy vyvenčila, dobře nezajistila plechová vrata a psi jí v době, kdy už nebyla doma, utekli na ulici. Venku pak jeden z nich skočil na poštovní doručovatelku a následně oba zaútočili na šestasedmdesátiletého místního muže, kterého povalili na zem a kousali ho po celém těle," uvedla mluvčí.

Sousedé se podle ní snažili různými způsoby psy od ležícího zraněného muže odlákat a přivolat pomoc. Poštovní doručovatelka pak zavolala na tísňovou linku 158.

"Hlídka policistů vyjela neprodleně po oznámení na místo, kde agresivní psi stále na muže útočili. Oba pak začali útočit i na policisty, proto hlídka využila oprávnění a jednoho psa služební zbraní usmrtila a druhého střelou zranila. Muže odvezla se zraněním rychlá záchranná služba do kroměřížské nemocnice," doplnila Javorková.

Spustit audio

Související