Policie šetří, kam zmizel kamion i s tahačem z parkoviště u benzinky v Kunovicích. Škoda je přes 3 miliony

Nákladní doprava (ilustrační foto)

Tahač i s návěsem zmizel v pátek odpoledne 15. listopadu v Kunovicích od benzinové čerpací stanice v ulici Tř. Vítězství. Policie hledá případné svědky jeho krádeže.

Policisté vyšetřují krádež kamionu v Kunovicích na Uherskohradišťsku. Tahač naložený textilem zmizel o uplynulém víkendu od čerpací stanice na třídě Vítězství. „Odhadovaná škoda přesáhla tři miliony korun,“ sdělila uherskohradišťská policejní mluvčí Milena Šabatová. Po pachateli krádeže policie pátrá, o pomoc žádá také veřejnost.

Oznámení o krádeži přijali policisté v pondělí od řidiče, který tahač u čerpací stanice zaparkoval v pátek 15. listopadu odpoledne. „Po víkendu, když přišel na místo, kamion naložený použitým textilem byl pryč,“ uvedla mluvčí.

Uherskohradišťští kriminalisté po vozidle vyhlásili celostátní pátrání. „Jedná se o tahač značky DAF XF 480 FT, bílé barvy s registrační značkou 4SV5564 a návěs značky NN KRONE, bílé barvy s registrační značkou 2SV4864. Dle získaných informací měla souprava z uvedeného parkoviště odjet v sobotu večer mezi devátou až desátou hodinou,“ doplnila Milena Šabatová.

Policie v této souvislosti žádá řidiče vozidel s palubní kamerou, kteří v uvedenou dobu úsekem projížděli, a kamion jejich kamera zachytila, aby se přihlásili na tísňové lince 158. Uvítají také informace od případných svědků, kteří si v blízkosti čerpací stanice všimli podezřelých lidí.

Spustit audio
autor: Tomáš Patrick Hyánek|zdroj: ČTK

Související