Podívejte se na záznam speciálu Na živú notečku ze Zlína-Kostelce s žáky ZUŠ Morava

Ve středečním speciálu Na živú notečku vystoupila CM Baňa z Bílovic, Moravěnka ze Zlína, Kuráž z Liptálu a Kašavská Gajdošská muzika.

Program, který vypukl ve středu 29. ledna krátce po 19. hodině, byl pestrý a o muzikanty a zpěváky v něm nebyla nouze. Diváky a posluchače bavily rovnou na čtyři hudební party. Začali mladí muzikanti z Cimbálová muziky Baňa z Bílovic, pokračovali už trochu zkušenější členové Cimbálové muziky Moravěnka ze Zlína, zvukovým zpestřením byla Kašavská Gajdošská muzika a program završila cimbálová muzika Kuráž z LIptálu.

Co všechny členy těchto kapely spojuje? Je to jednoduché. Všichni muzikanti jsou žáky Základní umělecké školy Morava, která má své sídlo ve Zlíně, ale pobočky i soubory po celém regionu. Záznam koncertu můžete zhlédnout ve videozáznamu.

autor: Marek Dolina

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.